Методична робота

Львівський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №129  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про освіту", Законом України "Про дошкільну освіту", Законом "Про мови", Конвенцією ООН про права дитини, Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими нормативними актами та власним статутом.

Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1-го вересня і закінчується 31-го травня наступного року.

З 1-го червня до 31-го серпня ( оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується завідувачем ДНЗ і погоджується з відділом освіти Франківського  району управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Навчально-виховний процес здійснюється за програмою розвитку дітей  « Українське дошкілля»

Педагог –  найголовніша особистість, яка створює імідж дошкільного закладу, формує його дух.                                                                                                              Вихованням наших дітей займаються педагоги, закохані в свою професію, їх приклад має лише якісний вплив на малечу.

Методична робота дошкільного закладу спрямована на вивчення та впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку, яка полягає у оволодінні сучасною методологією, збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами та  засобами навчання і виховання, впровадження новітніх теоретичних розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

Центром методичної роботи дошкільного закладу є методичний кабінет, в якому зосереджено необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти, програми розвитку  дитини дошкільного віку "Українське дошкілля".

Методична робота закладу спрямована на:

• вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

• стимулювання творчого потенціалу;

• підвищення педагогічної культури вихователів;

• вдосконалення педагогічної майстерності;

• розвиток спеціальних умінь та навичок;

• формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Методична робота базується на таких принципах:

• гуманізм, демократизм;

• педагогічна співпраця з вихователем;

• робота в режимі довіри, доброзичливості;

• творча атмосфера, стимулювання творчої активності;

• допоміжно-регульований контроль;

• надання вихователеві права вибору;

• системність методичних заходів;

• щоденна допомога;

• випереджальний характер методичної роботи.

Зміст методичної роботи реалізується через такі форми:

Колективні:

інструктивно-методичні наради;

педагогічні ради;

педагогічні читання;

теоретичні семінари;

семінари-практикуми;

колективні перегляди освітнього процесу.

Групові:

методичні об'єднання вихователів дошкільних груп;

робота творчих груп;

консультації.